30 Haziran 2013 Pazar

II. ABDÜLHAMİD DÖNEMİNDE YAPILAN KAMU BİNALARI

Elimde bir kitap var. Kallavi bir kitap. 2011 yılında basımı yapılan İstanbul Ticaret Odası yayınlarından biri. Yazarı, halen Yıldız Teknik Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi bölümünde öğretim üyeliği görevi yapan Fatmagül Demirel. Kitabın  adı, Sultan II.Abdülhamid'in Mirası- İstanbul'da Kamu Binaları.
II.Abdülhamid hakkındaki Kızıl Sultan mı Ulu Hakan mı tartışmalarını kulak arkası ederek okumak gerekiyor bu kitabı. Hem taraftarları hem de muhalifleri için ve özellikle İstanbul'da yaşayıp bu şehrin tarihi dokusuyla yakından ilgilenenler için muhteşem bilgiler içeriyor.
Görsel açıdan da oldukça zengin olan bu kitaptan edindiğim bilgileri sizlerle paylaşmak istiyorum. Belki biraz uzun olacak, hatta bir kaç yazı sürecek ama sanırım keyifli bir serüven olacak yazan bendeniz için de okuyan sizler için de.


28 Haziran 2013 Cuma

YETER Kİ KARARMASIN...

Şöööyle bir arkama yaslandım ve düşündüm.
"Bu aralar beni ne mutlu eder?" diye.

19 Haziran 2013 Çarşamba

DİMDİK!


Dolmuşa bindim Kadıköy'den, Doğancılar'dan Üsküdar... 
O kadar yorgun, o kadar bezginim ki, on beş yirmi dakika sürecek bu yolculukta dinlenebilecek olmam mutlu ediyor beni. Kafamda elli bin tane soru, yığın yığın iş. Hangi sırayla yapılacaklar? Kucağımda evrak dolusu koca dosyayı unutup, gözümü kapatıp uyumak istiyorum.