30 Ağustos 2015 Pazar

DELİ AYTEN


2008 yılında Bursa'nın Osmangazi ilçesinde hararetli bir tartışmadır başlamış.
Kamberler Mahallesi Tarih ve Kültür Parkı'na, bu mahallede yaşamış olan Deli Ayten'in heykeli dikilsin mi dikilmesin mi?
O zamanki Osmangazi Belediye Başkanı Recep Altepe heykelin parka dikilmesi için çok çaba harcıyor.
BUSİAD başkanı Ali İhsan Yeşilova heykel yaptırılması fikrini ortaya atan kişi. Çocukluğu Kamberler mahallesinin komşu semti Elmas Bahçeler'de geçmiş. Kendisi de Deli Ayten'in arkasına takılan, onunla gezen çocuklardan. ,
Sonunda 2009 hıdrellezde heykel dikiliyor.

24 Ağustos 2015 Pazartesi

GODZİLLA SELAHATTİN


Hava çok sıcak, güneşin altında durmanın imkanı yok, kavuruyor. Sabah banyo yapıyorsun mis gibi, ama daha banyodan çıkar çıkmaz terliyorsun. Dışarı çıkar çıkmaz ise teninde bir yapış yapışlık.
Beşiktaş'tan bindiğim motorun kapı önündeki koltuklarından birine oturdum, yolculuk sırasında açık kapıdan içeri giren rüzgar bu sıcakta iyi geliyor.

13 Ağustos 2015 Perşembe

KAFAM KARIŞIK


Kafam karışık.
Hem de çok karışık.

Neyi nasıl yapacağımı bilememekten değil, Neyi nasıl yapacağımı, kime karşı nasıl davranacağımı, olaylar karşısında nasıl bir duruş sergileyeceğimi çok iyi biliyorum. Kafam gayet net.
Hayatımın hiç bir döneminde bu kadar net olmamıştım. Bu kadar iç huzuru taşımamıştım. Mutluluğu bu kadar derinden hissetmemiştim içimde.
Elli yaşıma bastığım bu yıl her zamankinden daha güçlü hissediyorum kendimi. Hani neredeyse hayata yeni baştan başlayacak gibiyim.