20 Şubat 2017 Pazartesi

OYUNUN OYUNU


Yaklaşık on beş gündür topallıyorum. Kütahya gezisinde sol ayağımı fena incitmişim. Buna rağmen evde dinlenemiyorum. Biraz iş gereği biraz da tezcanlılığımdan. Huysuzum huysuz; doktor "üç hafta evde ayağını uzatıp oturacaksın, sık sık buz tedavisi yapacaksın" dedi oysa. Sabah kalktığımda ayağımın üzerine basmakta zorlanıyorum, öğlene doğru düz ayakkabım alçı görevi mi görüyor nedir, acımı hissetmez oluyorum. akşama kadar rahat sayılırım. Ama eve dönüp ayakkabımı çıkardığımda yine aynı azapla başbaşa kalıyorum. Bu gidişle değil üç hafta üç dört ayda iyileşemeyeceğim sanırım.

11 Şubat 2017 Cumartesi

AKILSIZ SOKRATES


Öykü kitaplarını kendimi bildim bileli severim. Adam akıllı okuduğum ilk öykü kitabını çok iyi hatırlıyorum. Bekir Yıldız'ın Reşo Ağa'sı. Edebiyata meraklı, eline geçirdiği her şeyi okuyan bir orta okul öğrencisiydim; tabi ki Ömer Seyfettin, Aziz Nesin ve daha bir çoklarını okumuştum. Ancak Reşo Ağa bambaşkaydı. Bilmediğim Güneydoğu coğrafyasına götürmüş, insanlarıyla tanıştırmıştı beni. Sarsılmıştım, başka bir dünyanın insanlarının acılarını içimde hissetmiştim.

6 Şubat 2017 Pazartesi

İÇ EGE'NİN 'ÇEYİZ SANDIĞI' KÜTAHYA


Kısmet, bir ay içerisinde iki şehir. Yıla Gaziantep gezisiyle başladım, Kütahya gezisiyle devam ediyorum.
Gezmeyi seviyorum, daha önce görmediğim yerleri gezmeyi ise çok seviyorum.
Bu kez Üsküdarlı mali müşavirler olarak çıktık yola. İSMMMO Üsküdar Temsilciliği ve Mali Müşavirler Muhasebeciler Derneği Üsküdar Şubesi'nin birlikte düzenlediği geziye cuma öğleden sonra başladık.