İÇ HUZURİnsanın mutluluğu kendi ellerinde. 
Bunu anlamak için bu kadar uzun zaman geçmesine gerek yoktu. Büyük tecrübelere, büyük acılara da.Tekrar eski ben olabildiğimi anlamak için sevdiğim bir romanı okumak, tek başıma balık soframı kurmak, bir kadeh şarap içmek yeterliymiş. 
Günlerce haber bekleyip, neredeyse iş işten geçecekken aldığım haberle kimseye bel bağlamamam gerektiğini öğrenmem yeterliymiş. 
"İnsanlar yalnız doğar ve yalnız ölür" dedi geçenlerde bir ahbabım. Yaşadığı sürece de yalnızdır aslında. Ne kadar kalabalık olursa olsun çevresi, yalnızdır. 
Ancak iç huzuru onu mutlu eder, çevresindeki insanlar değil. 
İyi ki okumuşum o romanı, iyi ki bu akşam yalnızlığımla sohbet etmiş, yalnızlığıma kadeh kaldırmışım. 
Sancılı geçen uzun süreçten sonra tekrar yazabiliyor olmak çok güzel. Yazmak için sonsuz istek duymak çok güzel.

Yorumlar

 1. Nurten'im hayatta kimseye bel bağlamayacaksın, kendinden başka:) ana, babaya bel bağlanır bir tek ama onlar da ömür boyu başımızda olamazlar ki...yeniden yazma isteği duymana sevindim bolbol yazı bekliyor olacağım özellikle de Üsküdar hakkında:) huzur içimizde evet..
  sevgilerimle çok çok öptük seni

  YanıtlaSil
 2. Yazma isteğim geri geldi evet. Keşke Gezi Parkı olayları sırasında iç huzurumu hissedebilseydim neler yazardım diye düşünüyorum. Hiç içimden gelmiyordu o sıralarda; değil yazı okumak bile keyif vermiyordu bana.
  Neyse önümüze bakalım:)
  Ben de sizi çok öpüyorum canım.

  YanıtlaSil
 3. Yazılarını, paylaşımlarını özleyenlerden biriyim bende Nurten Abla.
  Ve ahbabın ne kadar güzel demiş; insanlar her zaman yalnızdır ve kendi kendine yetebilmek çook güzeldir.
  Sevgilerimle öpüyorum ve keyifli haftasonu diliyorum.

  YanıtlaSil
 4. Sana da keyifli hafta sonları Gülşah'cım. Kadıköy'de dolaşırken hep sen geldin aklıma biliyor musun? Sanki dolaştığım kitapçıların birinde karşıma çıkıverecekmişsin gibi:)
  Zamanım çok geniş olmadığından aramak istediğim halde arayamadım. Yakın zamanda arayıp görüşme talebinde bulunacağım, haberin olsun:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :))) Sevinirim Nurten Ablacım. Bende uzun zamandır seni arayıp buluşalım diyecektim ama önceki yazılarında biraz canının sıkkın olduğundan bahsetmiştin ve bende rahatsız etmek istemedim.
   Çok sevinirim görüşmemize.

   Sil

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar